Участь школи в проектах Друк
Понеділок, 07 лютого 2011, 08:01

Проекти шкільних обмінів:
1. Білорусія. В  жовтні 2010 року делегація у складі п’яти учнів школи та керівника – Щукіної І.Ю. були запрошені до Мінська для участі в Міжнародному фестивалі «Діалог культур».В столиці Білорусі зустрілися учні України,Англії, Польщі, Китаю, Росії, Туреччини, Білорусі
2. Росія. В квітні 2009 року  в рамках проекту " Виклики ХХІ століття: багатомовний та полікультурний світ" учениці школи з керівником – Щукіною І.Ю. відвідали Россію, місто Воронеж.

Семінари:
1. Росія ( Москва). З  18 - 25 вересня 2010 року  учитель російської мови Щукіна І.Ю. знаходилась  на Методичному семінарі підвищення кваліфікації для вчителів російської мови зарубіжних шкіл в Державному інституті російської мови   ім. О.С.Пушкіна. http://pushkin.edu.ru/index.php?m=020303e
2. Україна (Київ). З 8 - 10 жовтня 2010 року  учитель світової літератури  Щукіна І.Ю. відвідала семінар "Школа освітніх консультантів". Проект стартував з ініціативи Європейського Руху в Україні та за підтримки програми “Європейська освіта”. В рамках проекту вперше в Україні відбулася підготовка освітніх консультантів – людей, що володіють глибокими знаннями в сфері вищої, додаткової та неформальної освіти та в змозі надавати консультації стосовно вибору першої вищої освіти, подальшої освіти протягом побудови кар’єри згідно до концепції Європейської Комісії Lifelong Learning Programme (навчання протягом життя). http://www.euroosvita.info/index.php?m=news&d=view&nid=129 (На сайті “Європейська освіта” зазначена наша школа).
Участь у конкурсах:
1. Росія (Санкт- Петербург). В лютому 2011 взяла участь в конкурсі Всесвітнього фестивалю російської мови для викладачів з цього предмету. Відправила роботу:  «Як би ви провели урок з російської мови для своїх учнів на тему: «Росія сьогодні». http://mirfest.russkoeslovo.org/
2. Україна ( Київ). За підсумками Всеукраїнського пошукового конкурсу «У нас одне коріння» ,робота Щукіної І.Ю. « Їх коріння – в Україні» в номінації «До галереї видатних українців» отримала відзнаку. 15 червня 2010 року  учитель була запрошена на церемонію нагородження в Київ.   Конкурс був ініційований ВО «За Помісну Україну!» у рамках мистецько-просвітницького проекту «Українці в світі». Конкурс розпочався в грудні 2009 року і мав на меті заохотити людей до вивчення свого родоводу, а також історії українських міст та селищ, пошуку й популяризації цікавих маловідомих фактів з історії України та біографій видатних осіб з українським корінням. http://www.ukrainians-world.org.ua/ukr/contest/
3. Україна (Київ) 21 травня 2009. З проектом « Їх коріння – в Україні» стала фіналістом Другого всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе». Його організатори та партнери – Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», Академія педагогічних наук України, Університет менеджменту освіти, видавництво «Шкільний світ», часопис «Позакласний час» та інші державні та громадські інституції, які займаються розвитком та підтримкою соціально активних дітей та молоді.  http://www.ukraine3000.org.ua/tomorrow/tomnews/6754.html
4. Росія (Кіров). Міжнародний конкурс « Русский медвежонок – языкознание для всех». Вчителі російської мови Кузенна Н.М. та Щукіна І.Ю.взяли участь в конкурсі "Русский медвежонок для учителей - 2010". В ньому зареєстровано  більше 1300 учителів, із більш ніж 75 регіонів Росії, а також із Казахстану, Латвії, Литви і України.  http://www.rm.kirov.ru/uch2010.htm
5. Росія (Москва) Участь в IX, X, XI Міжнародному Пушкінському  конкурсі для педагогів – русистів ближнього зарубіжжя,Болгарії, Германії, Ізраїлю. http://www.rg.ru/lessons/
Есе на тему:
2009  «Русский язык - учить нельзя забыть, где ставить запятую?»( IX конкурс)
2010  «Большая перемена. Как изменилось в вашей стране отношение к русскому языку.»( X конкурс).
2011 « 20 лет без Союза. Нужно ли сегодня учить дружбе народов?» ( XI конкурс)

6. Росія (Санкт-Петербург)   Фіналіст Європейського фестивалю з російської мови м. Санкт - Петербург. Отримала запрошення  на фінал конкурсу з 29 вересня по 3 жовтня 2009. http://eurofest.russkoeslovo.org/
7. Україна ( Київ)  «Програма «Samsung назустріч знанням 2009». Відправила есе на тему: « Як цифрові технології допомагають творити».
8. Україна ( Київ)   В рамках програми Intel® «Навчання для майбутнього» брала участь в  конкурсі «Успішний проект-2009» з використанням ІКТ. В  номінації:«Успішний виховний проект».
9. Росія (Москва )жовтень 2009 року. IV фестиваль "Русское слово" – 2009. Фіналіст Першого туру конкурсу на краще володіння російською. http://www.rslovo.ru/article933 - список фіналістів.
10. 2010Міжнародний освітній проект «Home. Свидание с планетой»
http://www.ecowiki.ru/index.php?title=Home._%D0%A1%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D1%81_%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B9
11. 2010 Участь в конкурсі «Наука без жорстокості»,присвячений проблемі використання тварин в експериментах . Організатор: Центр захисту прав тварин “Вита”. Конкурс проводиться в співпраці з відомими  міжнародми організаціями в захист піддослідних тварин: Міжнародним співтовариством за гуманну освіту інтерНіЧ – InterNICHE,  Міжнародної асоціації  – IAAPEA, Британським союзом за відміну вівісекції (Великобританія) – BUAV, «Лікарі  проти експериментів на (Германия)» – DAAE.
http://vsekonkursy.ru/?p=1405
12. 2010 Міжнародний проект День Землі http://wwf.panda.org/uk/campaigns/eh10/support/
http://www.youtube.com/watch?v=oA-mRb5UTuU
( Ролик, знятий нашими учнями, про роботу в проекті.)
В рамках акції День Землі   ми проводимо наступні заходи :
1) Н а сайті школи розмістили інформацію про День Землі .
2) Н а сторінці "В Контакті" учні та вчителі залишили повідомлення про акцію http://vk.com/id7738887 і закликали всі х підтримати ініціативу.
3) Надруковані плакати та буклети Години Землі 2010 розмістили на стендах школи, та волонтери     розповсюджують  їх після уроків у людних місцях (учні 11-Г класу).  
4) Адміністрація закладу погодилася вимкнути зовнішнє освітлення на одну годину о 20.30 в суботу 27 березня.
5) Класоводи провели класні години (в усіх класах), на яких  підготовлені учні розказали про необхідність збереження навколишнього середовища і участь у акції День Землі .
6) В сі уроки малювання на минулому тижні мали відповідну тематику. Була зроблена виставка з найкращих робоіт учнів і розміщена в рекреаціях школи ( в старій - молодші класи, та новій - старша школа).
7) Б ув організований перегляд фільму Люка Бессона "HOME.Побачення з планетою"  (7- В кл.)
8) Інформатори в особі трьох учнів під час уроку ходили по класам і знайомили з цікавинками проекту;
9) У чні школи отримали доручення - розказати дома про акцію " Зніми напругу - вимкни світло" і завдання - переконати батьків провести суботню вечерю при свічках.
10 )оголошено внутрішкільну акцію " Вільний вечір". Учням пропонується перевірити себе: чи зможуть вони цю годину првести не за компютером, не в кінотеатрі, не в боулінг - клубі, а вийти на вулицю і спостерігати, як до Дня Землі вимикається освітлення в місті.
11 ) О голошено конкурс " Своїми очима", або " Як я провів годину Землі" - розповідь про те, як люди долучилися до акції.
12) До Києва на Годину Землі відправиться учениця 11-Б класу Брус Настя, яка вдруге бере участь у цьому заході. На Лисій горі вона з товаришами переглядатиме фільм, енергію для якого будуть виробляти глядачі, натискаючи на педалі велосипеда.
13 ) Редакція шкільної газети"Альтаїр" отримала доручення написати в наступний номер статтю про Годину Землі, та детально розказати про участь школи в інших екологічних проектах "HOME.Побачення з планетою" та "Гуманне ставлення до тварин".
14 ) Плануємо звернутися до телебачення міста Черкаси, а саме до телекомпанії "Рось" і залучити її до підтримки акції.
15) Оголошено збір макулатури в рамках цього екологічного проекту.
16) Всі акції, які проводила школа, були відзняті ученицею ліцею Габрук Улляною. Їй доручено змонтувати фільм.

13.  Всесвітній фестиваль
Вперше Міжнародна асоціація викладачів російської мови і  літератури (МАПРЯЛ) при підтримці Фонду «Русский мир» і Міністерства освіти і науки Російської Федерації проводить в 2010 - 2011 році Всесвітній фестиваль російської мови.
З 15 червня по 1 грудня 2010 на сайті Всесвітнього фестивалю можна було пройти  Перший відбірковий  Інтернет - тур конкурсу на краще володіння російською мовою.
Учні нашої школи, які вивчають російську мову, зробили спробу протестувати себе.
Ми раді вітати тих, хто пройшов Перший тур, а саме:
1. Мельникова Євгена – 9  (вч. Кузенна Н.М.)
2 Горба Іллю - 7   (вч. Щукіна І.Ю.) 
3.Руденко В’ячеслава -   8 (вч. Щукіна І.Ю.) 
4.Середенко Марину – 5 (вч. Щукіна І.Ю.) 
5.Перетятько Світлану – 10
6. Чалика Ярослава- 8-  (вч. Щукіна І.Ю.)
Переможці першого туру запрошені до участі у Другому творчому турі.
 Їм запропоновано написати есе  «Чего я жду от встречи с Россией (на финале Всемирного фестиваля русского языка)?»

14.  11 листопада 2010 в школі проводився Міжнародний конкурс знавців російської мови
 « Русский Медвежонок – языкознание для всех». Це молодший брат популярного математичного конкурсу «Кенгуру». Наша школа бере участь в «Русском Медвежонке» вже вдруге.
Цьогорічними учасниками стали учні  5,6,7,8 класів, всього в кількості 40 осіб. Організаторами конкурсу в школі є вчителі – Щукіна І.Ю. та Кузенна Н.М.