Посміхаймося - бо ми того варті :) Друк
Неділя, 29 серпня 2010, 19:44

Посмішка завжди була ознакою сильних та впевнених людей. Якщо ти спокійний та посміхаєшся, то твоя особистість справляє досить інше враження, ніж обличчя людини, яка завжди має чимось заклопотану фізію.

Посмішка – це найважливіший засіб спілкування. Опинившись у чужому оточенні ти вмить відчуєш полегшення, побачивши на обличчях людей теплі та щирі посмішки. І люди, яких ти досі ніколи не знав перетворяться у твої друзів. Посмішка – це невербальне послання, яке каже людині: «Не хвилюйся, все добре, тобі нічого не загрожує»

Японська приказка каже: «Сильніший той, хто посміхається».

Посмішка – це ефективний інструмент позитивного впливу на себе та оточуючих. Якщо м’язи твого обличчя «працюють на посмішку», то відбувається набагато більше, ніж ти можеш собі уявити: м’язи активізують нервові закінчення на обличчі, і тим самим посилають у мозок «позитивний» сигнал. Перевір це саме зараз!

Посміхнись (неважливо, якщо вийде якась гримаса, вся суть в тому, щоб працювали потрібні м’язи). Зберігай це положення десь 30 секунд. Якщо ти чесно проведеш цей експеримент, то зможеш точно відповісти, що насправді відбувається в результаті.

Якщо ти виконував цей експеримент в перший раз, то тепер можеш точно відповісти, що після нього відчуваєш себе краще. Не віриш! Так просто спробуй, для цього тобі потрібно витратити менше 1 хвилини.

Тренування посмішки

Суть тренування полягає в тому, що ти вчишся декілька разів на день «тримати на обличчі посмішку» приблизно 1 хвилину. Цю вправу можна проводити де завгодно та в будь який час, хоч зараз перед монітором твого комп’ютера. Цікавий наступний факт, який виникає при цьому тренуванні.

В перші секунди у тебе замість посмішки може вийти гримаса, особливо якщо ти ще й роздратований чимось. Приблизно через 10 секунд ти почнеш здаватися смішним самим собі. Це означає, що твоя гримаса почне трансформуватися у справжню посмішку. Потім почнеш потроху глузувати з самого себе. Ти питаєш себе, чи дійсно у цій ситуації потрібно так нервувати та дратуватися, чи можна вирішити проблему іншим шляхом?

Через декілька секунд ти відчуєш полегшення, і з цього моменту все піде на краще.

Німецький психолог В.Ф. Біркенбіль дає декілька порад, як потрібно користуватися посмішкою у різних життєвих ситуаціях.

1. При розмові по телефону. Посміхнись перед тим, як взяти трубку чи набрати чийсь номер. Цей маленький трюк створить приємну атмосферу для розмови, тому як твій співбесідник буде відчувати твій позитивний настрій.

2. Якщо ти роздратований. Посміхнись в саме той момент коли чимось роздратований! Виконай вправу хоча б протягом однієї хвилини і ти відчуєш покращення свого психологічного стану.

3. Якщо ти в компанії з незнайомими людьми. Саме в цей момент люди виглядають досить похмуру та надмірно: частково через невпевненість, як сприйме їх інша людина, а частково, тому що вони завжди так виглядають. Тому в даній ситуації потрібно свідомо посміхатися. Ти наче кажеш: «Давай дружити!» Цей легкий жест проявить твої дружні наміри. Інша людина відреагує більш відкрито і дружньо. Таким чином тобі буде легше зближуватися з людьми.

Тому, посміхаймося-бо ми того варті!